Případ údajného sražení chodkyně u Sečské přehrady má překvapivý konec. Krajský soud v Pardubicích pravomocně zprostil viny cyklistku, kterou původně chrudimský okresní soud potrestal za ublížení na zdraví. Incident se odehrál v říjnu roku dva tisíce tři a dvacet na soukromém pozemku, kam cyklistka s manželem vjeli otevřenou závorou. Podle původní obžaloby měla žena na kole srazit manželku místního správce a způsobit jí zranění menisku, které si vyžádalo operaci. Odvolací soud ale narazil na zásadní nesrovnalosti ve výpovědích údajně poškozených. Manželé se neshodli na místě střetu, a správce si dokonce nepamatoval, kterou nohu měla mít jeho žena zraněnou. Ani soudní znalkyně nedokázala potvrdit, že poranění vzniklo nárazem kola. Pro nedostatek jasných důkazů a rozporuplné výpovědi tak soudkyně cyklistku obvinění definitivně zprostila.