„Smutná zpráva z okraje chráněné krajinné oblasti Železné hory, kde pod koly auta zahynul vlk. K nehodě došlo v noci na sedmého května na frekventované silnici první třídy číslo třicet sedm nedaleko Výsonína u Lukavice. Ochránci přírody po ohledání potvrdili, že se jednalo o samce. Od letošního jara se v severní části Železných hor jeden vlčí samec pohyboval, zda jde o totožné zvíře, ale musí s jistotou potvrdit až nařízená analýza DNA. Usmrcená šelma nakonec najde své místo ve Východočeském muzeu v Pardubicích, kde obohatí připravovanou expozici. Ekologové v této souvislosti apelují nejen na řidiče, aby v okolních lesních úsecích zpomalili, ale varují také pejskaře. Ti by měli mít své psy vždy na vodítku, aby se vyhnuli případnému fatálnímu střetu s volně žijícími šelmami.“