„Politické dění v Chrudimi před podzimními komunálními volbami začíná nabírat na obrátkách. Své čelní kandidáty a hlavní programové priority oficiálně představí uskupení Lidi z Chrudimi, které tvoří Piráti a nezávislí kandidáti. Zahájení jejich předvolební kampaně proběhne příští středu, jednadvacátého května, od sedmnácti hodin v chrudimském Městském parku. Politická prezentace se navíc rovnou propojí s aktivním odpočinkem. Od půl šesté totiž v přilehlých prostorách parku odstartuje volně přístupný discgolfový turnaj, do kterého se může zapojit široká veřejnost.“