„Chrudim udělala první konkrétní krok k vybudování nového napojení průmyslové zóny na silnici číslo sedmnáct. Radnice úspěšně získala první parcely od soukromého vlastníka, kterému zaplatí milion korun, a s dalšími majiteli dál jedná. Nová trasa má tranzitní dopravu úplně odklonit z města, samotná stavba ale vyjde na třicet až čtyřicet milionů korun a další miliony padnou na výkupy. Starosta Chrudimi František Pilný však upozorňuje, že město má při vyjednávání jasný finanční strop. Pokud se s majiteli nedohodne a ti budou požadovat neúměrně vysoké částky, je radnice připravena přistoupit až k vyvlastnění pozemků.“