Zpět na výpis
27. 5. 2026

Chrudim vykoupila první pozemky pro sjezd ze zóny. Starosta ale varuje před vyvlastněním

Chrudim vykoupila první pozemky pro sjezd ze zóny. Starosta ale varuje před vyvlastněním

„Chrudim udělala první konkrétní krok k vybudování nového napojení průmyslové zóny na silnici číslo sedmnáct. Radnice úspěšně získala první parcely od soukromého vlastníka, kterému zaplatí milion korun, a s dalšími majiteli dál jedná. Nová trasa má tranzitní dopravu úplně odklonit z města, samotná stavba ale vyjde na třicet až čtyřicet milionů korun a další miliony padnou na výkupy. Starosta Chrudimi František Pilný však upozorňuje, že město má při vyjednávání jasný finanční strop. Pokud se s majiteli nedohodne a ti budou požadovat neúměrně vysoké částky, je radnice připravena přistoupit až k vyvlastnění pozemků.“