„Vedení chrudimské radnice podniká další kroky k odklonění kamionové dopravy z centra města. Plánuje totiž vybudovat zcela nové napojení místní průmyslové zóny, které by mělo ústit přímo do Čáslavské ulice. Pokud by se tento strategický projekt podařilo zrealizovat, těžká tranzitní doprava by do Chrudimi nemusela vůbec zajíždět, což by výrazně ulevilo přetíženým městským silnicím. O tom, zda město k tomuto účelu odkoupí potřebné soukromé pozemky, budou v nejbližší době rozhodovat chrudimští zastupitelé.“